جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه که در اصطلاح پزشکی ماموپلاستی نیز نامیده می شود، شیوه جراحی است که به تغییر اندازه و کوچک کردن اندازه سینه ها می پردازد. در این شیوه جراحی، چربی های اضافی، بافت و پوست از طریق ایجاد برش هایی در زیر سینه برداشته می شوند.

جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه

دلایل انجام جراحی کوچک کردن سینه

خانم هایی که سینه های بزرگی دارند و این حالت باعث واردآمدن فشار به گردن و شانه هایشان می شود، می توانند از مزایای این جراحی بهره مند شوند.

در برخی موارد، بزرگی سینه ها باعث برهم خوردن تناسب اندام فرد می شود، در چنین حالتی، انجام جراحی می تواند اثرات منفی فیزیکی و روانی را از بین ببرد.

آمادگی و اقدامات قبل از جراحی کوچک کردن سینه

قبل از جراحی، پزشک انجام یک سری آزمایشات و ماموگرافی را تجویز می کند تا از شرایط جسمانی فرد نیز مطلع شود، و بهترین نوع بیهوشی مشخص گردد.

قبل از انجام جراحی، مصرف قرص هایی مانند آسپیرین و یا ژلوفن بایستی قطع شود.

بهتر است روز جراحی، فردی همراه شما باشد.

روز جراحی نیز فرد بایستی ناشتا باشد، چیزی نخورد و نیاشامد.

دکتر احمدرضا نصیری یکی از بهترین جراح سینه در تهران می باشد . جهت دریافت مشاوره از دکتر نصیری با شماره 22559024 تماس حاصل نمایید

روند جراحی کوچک کردن سینه

روند جراحی کوچک کردن سینه به این صورت است که ابتدا برشی در ناحیه آرئولا (هاله قهوه ای رنگ اطراف نوک سینه) ایجاد می شود و به سمت پایین سینه ادامه می یابد. سپس، بافت های چربی و پوست، جهت کاهش اندازه سینه برداشته می شوند.

در بیشتر مواقع، تغییری در محل نوک سینه ایجاد نمی شود، اما گاهی نیاز به تغییر می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی کوچک کردن سینه

بعد از جراحی، پانسمانی بر روی سینه ها قرار داده می شود، زمان برداشتن این پانسمان از سوی پزشک تعیین می شود. فرد بایستی بعد از جراحی تا می تواند استراحت کند و از انجام حرکاتی که باعث وارد آمدن فشار و احساس کشیدگی در سینه ها می شوند، خودداری کند. بلند کردن اجسام سنگین مطلقا ممنوع می باشد.

احتمال درد و التهاب بعد از جراحی وجود دارد، به همین خاطر، داروهای مسکن برای فرد در نظر گرفته می شود.

نتایج جراحی کوچک کردن سینه

جراحی جراحی کوچک کردن سینه، نتایج بسیار مثبتی را برای خانم ها به همراه دارد، چه از لحاط زیبایی و چه از لحاظ سلامتی.

این نکته را در نظر داشته باشید که چند ماه طول می کشد تا التهاب سینه ها بخوابد و نتیجه جراحی مشخص شود. با رعایت نکات گفته شده از سوی پزشک، دوره نقاهت بهتری خواهید داشت و سریع تر به نتیجه دلخواهتان می رسید.

پروتز سینه     جراحی سرطان سینه

برچسب گذاری توسط ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =