درمان قطعی آسم

درمان قطعی آسم چیست ؟ این  یکی از سوالات رایجی است که افراد مبتلا به آسم از دکتر پروانه متخصص  آلرژی و ایمونولوژی بالینی  می پرسند . به راستی آیا درمانی قطعی برای  رهایی از آسم وجود دارد ؟ درمان آسم خفیف و شدید  چه تفاوت هایی با هم دارند ؟ در این مقاله در رابطه با راهکار های تشخیص و درمان آسم صحبت می کنیم ،اگر شما اطلاع کافی در این زمنیه ندارید بهتر است مقاله زیر را مطالعه کنید .

درمان قطعی آسم

درمان قطعی آسم

در بیماران آسمی برای اثبات  شواهد وجود  انسداد راه هوایی  بایستی  آنالیز  حداکثر جریان  یا اسپیرومتری  انجام شود . در صورت مشاهده  دیسترس  تنفسی  بایستی  پالس اکسی متری  به عمل آید  در کودکی  که با شکایت رینیت  یا رینوکونژونکتیویت مراجعه می کند ،از نظر  تنفس با دهان  ،حملات  عطسه بالا کشیدن بینی  و مالش  بینی و چشم  ها باید  مورد استفاده قرار گیرد . شیر خواران بایسیتی  طی تغذیه  از نظر  شدت انسداد بینی به حدی که بر تغذیه  آنان تاثیر بگذارد  یا وجود شواهد  آسپیراسیون  یا وجود  ریفلاکس مری به معده بایستی  مورد مشاده  قرار گیرند .  دفعات و ماهیت  سرفه که  در خلال  مصاحبه رخ می دهند  و هر گونه افزایش  وضعیتی در سرفه  یا خس خس سینه  بایستی  مورد توجه قرار گیرد . درآسم دوران کودکی بایستی به دنبال سرفه های  احتقانی ،تاکی پنه  در حالت  استراحت ،رتراکسیون  و خس خس  سینه های قابل سمع بود . بیماران مبتلا  به درماتیت آتوپیک  از نظر  خارش های مکرر  و وسعت  درگیری پوستی  باید پایش شوند .

پوست  بیماران آلرژیک  بایستی معاینه  شود  تا شواهدی  از کهیر و آنژیوادم  یا درماتیت اتوپیک  یافت شود .

دکتر پروانه قوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی هستند ،با انتخاب بهترین روش ها،درمان را در کوتاهترین زمان ممکن انجام می دهند . شما می توانید برای مشاوره و مراجعه از با شماره های زیر تماس بگیرید : 88878131 – 88192807 – 88192808
اینستاگرام

از آنجایی که کودکان مبتلا به آسم شدید  از جمله آنهایی که  کورتیکواستروئید های خوراکی  دریافت می کنند  ممکن است در  معرض سرکوب  رشد قرار گیرند ،اندازه  گیری دقیق قد  بایستی در فواصل  منظم انجام شود . وزن گیری  کم در هر  کودک با علائم  تنفسی مزمن  بایستی ظن به ابتلا  به فیبروز کیستیک را بر انگیزد . به منظور بررسی  افزایش فشار خون  ناشی از استروئید  ،فشار خون  بایستی اندازه گیری شود . بیمار مبتلا به آسم  حاد ممکن است  با پالس  پارادوکس مراجعه کند . پالس پارادوکس  به صورت  افت فشار خون  سیستولیک  به میزان بیش از 10  میلی متر جیوه  حین دم  تعریف می شود .

انسداد متوسط تا شدید  با کاهش بیش از 20 میلی متر  جیوه مشخص  می شود .  ضربان قلب  افزایش یافته  می تواند  ناشی از یک حمله  آسم یا  استفاده از بتا – اگونیست ها یا دکونژستان ها باشد . تب به تنهایی  توسط آلرژی  ایجاد نمی شود  و بایستی توجه ما به روند  های عفونی  که می توانند  منجر به تشدید آسم شوند را جلب کند . والدین کودکان اغلب نگران  تغییر رنگ  آبی – خاکستری  تا بنفش  در زیر  پلک تحتانی کودک خود هستند که مرتبط با تجمع خون وریدی  است و هاله  آلرژیک  نام دارد .

آزمون های تشخیصی

ارزیابی آزمایشگاهی کودکی  که مشکوک به بیماری آلرژیک است بایستی با تمرکز  بر روی  یافتن مدارکی عینی برای حمایت از  تشخیص  و ثابت کردن  وجود حساسیت  به آلرژن های  مورد ظن  در شرح حال  و رد کردن  سایر تشیص  های بالقوه  انجام شود .

برچسب گذاری توسط , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =